Domů
Než přijdete
Stříhání
Služby
Provozovna
Fotogalerie
Naši nejlepší
Ceník
Kontakt
Kde jsme
Spolupráce
Kniha přání a stížností
Trocha zábavy

 

Koupání:

Kvalitní vykoupání psa před stříháním a upravováním je naprostou nutností. I napohled čistý a upravený pes potřebuje "mokrou" přípravu před tím, než začne vlastní stříhání.

Sušení:

Prvotní sušení psa probíhá zpravidla vymačkáváním mokré srsti do ručníku. Pokud použijete tření docílíte pouze většího zacuchání srsti, se kterým budou velké problémy při rozčesávání.

Další možností je použití fénu (důležité hlavně u dlouhosrstých plemen), kdy se však nedoporučuje používat klasické vlasové vysoušeče z důvodu vyšších teplot sušení. Optimální teplota vzduchu je kolem 40° C, se kterou pracují speciální fény pro psy.

Rozčesání:

První rozčesávání je ještě před koupáním, a tedy za sucha. Srst se musí pročesat kovovým hřebenem (kartáč rozhodně nestačí) a zbavit srst nečistot, písku, větviček, bodláků, zacuchaných míst apod. Toto rozčesání je velmi důležité, protože nerozčesanou či plstnatou srst není možné dobře vymýt, velmi špatně se rozčesává a množství zacuchané srsti se ještě zvětší!

Druhé rozčesávání následuje po vykoupání, kdy je potřeba srst vyčesávat při sušení. Toto rozčesání usnadňuje následnou úpravu psa.

Stříhání:

Vlastní stříhání probíhá na základě domluvy střihače a majitele. Existuje nepřeberné množství variant, podle kterých může být Váš pes upraven (střih výstavní, dle standardu, dle přání majitele, necháte to na nás, apod.)

Většinu střihů si můžete vybrat v katalogu v salonu, případně můžete styly i kombinovat například dle ročního období.

Trimování:

Některé druhy psů (např. teriéři, knírači a další) se upravují zvláštním způsobem - tzv. trimováním. Znamená to vyškubávání staré srsti. Tato procedura není pro psa bolestivá ani nepříjemná, provádí-li se s citem. Aby zůstala struktura srsti těchto plemen hrubá, tedy odolná proti vnějším vlivům, nezkadeřená, hustá a správně zbarvená, je nutné ji upravovat právě tímto způsobem. Protože však tato úprava je velmi náročná na čas i znalosti, často se lze setkat s teriéry a knírači oholenými strojkem. Tato úprava je sice mnohem jednodušší, časově nenáročná a pro laika zpočátku téměř k nerozeznání od správné úpravy, ale za čas se taková úprava projeví na kvalitě srsti, ta změkne, prořídne a ztratí syté odstíny barev. Takto poškozená srst se jen velmi těžko znovu dává do pořádku, někdy to již ani není možné. Samozřejmě i mezi psy jsou výjimky a tak se stává (často u černých kníračů), že srst nedosáhne požadované kvality ani při správné úpravě, podsada je jen slabá, nebo úplně chybí a pak je nutné od trimování upustit a pejska stříhat strojkem po směru růstu srsti.

Náš salon se specializuje na trimování, které se provádí klasickým ručním škubáním srsti bez použití trimovacích nožů.

Holení:

Některé druhy psů vyžadují ve výstavních nebo standardních střizích holení buď určitých partií těla nebo i celého psa. Provádí se elektrickým strojkem, který sestřihne srst na předem určenou výšku.

Podobně se může provést krátký sestřih u zanedbaných nebo poškozených srstí, u agresivních nebo starých psů.

Krácení drápů:

Provádí se nůžkami nebo gilotinami. Doporučujeme vyvarovat se levných výrobků např. ze supermarketů, protože tyto nůžky drápy mohou poškodit, roztřepit nebo rozdrtit, čímž můžete způsobit zranění, která se budou muset řešit až u veterináře. Krácení drápků je ale nutností, neboť jeho absence může způsobit problémy se zarůstáním a prokrvením drápu, což je velice bolestivé a může se nakonec odrazit i při pohybu psa.

Depilace uší:

Některá plemena psů (např. pudl, knírač, teriéři) často trpí zarůstáním uší chloupky, které mohou v krajním případě způsobit i zánět zvukovodu, případně i ztrátou sluchu. Zároveň psy často svědí. Z tohoto důvodu se chloupky vytrhávají. Jedná se však o bolestivou proceduru, která by vždy měla být doplněna kvalitním ošetřením. 

Čištění uší:

Některé rasy psů jsou na pravidelném čištění uší závislí, aby nedošlo k onemocnění (kokr, pudl, atd.), u jiných se provádí pouze v případě, že je ucho znečištěno. Vždy ale je potřeba omezit možnost namočení vnitřního ucha. Pokud k němu dojde je správné jej dokonale vysušit.

Odstranění klíšťat:

Odstranění klíšťat je stejně důležité jako u člověka. Upozorňujeme na nebezpečí, které může hrozit i majiteli, protože pokud je klíště infikováno lymskou boreliózou případně jinou infekční nemocí, lze přenést tuto chorobu při vyjímání klíštěte i na něj. Existují proto speciální pinzety, které mají toto nebezpečí eliminovat.

Kosmetika:

Použití kosmetiky můžete konzultovat se střihačkou. Používáme více značek podle vlastních zkušeností, ale jsme připraveni použít i Vaše přípravky, pokud jste na ně zvyklí a my je případně nebudeme mít. Předesíláme ale, že neexistuje univerzální kosmetika, která by byla vhodná pro všechny druhy srstí. Proto doporučujeme konzultaci.

Korekce chyb

Někteří jedinci trpí chybami exteriéru (např. vbočené tlapy nebo kotníky, úzké nebo široké tlapy, propadlý hřbet, zatažený ocas, apod.), které lze správnou úpravou zakrýt nebo zkorigovat. Zkušenému rozhodčímu tyto chyby většinou neujdou, ale přesto se někdy vyplatí vyzkoušet služby salonu. Je na domluvě se střihačkou, zda se tyto korekce dají uskutečnit.

     

Domů | Než přijdete | Stříhání | Služby | Provozovna | Fotogalerie | Naši nejlepší | Ceník | Kontakt | Kde jsme | Spolupráce | Kniha přání a stížností | Trocha zábavy

Tento server byl naposledy aktualizován dne 12. 03. 2018